Modern Forms Fans | FR-W2001-66L35GHWW | Renegade Collection | Bronze / Dark | 66"Ceiling Fan
15.60 (in)
Available To Order: 114 - Quick Shipping in 1-3 Business Days
Rush Order
X
Product Specifications
Rated Average Life:
50000
Width:
66
Fan Downrod:
6"
Lumens:
1600
Finish:
Bronze / Dark
Blade Span:
66"
Motor Size:
165 X 30
Vendor Rated Waterproof
Category:
Fans
Canopy Dimensions:
5.91"
Blade Type:
ABS
Fan Rpm:
118
Blade Finish:
Weathered Wood
Fan Downrod:
6"
Finish:
Bronze / Dark
Blade Span:
66"
Motor Size:
165 X 30
Vendor Rated Waterproof
Category:
Fans
Canopy Dimensions:
5.91"