Modern Forms Fans | FR-W2001-66L27GHWW | Renegade Collection | Bronze / Dark | 66"Ceiling Fan
15.60 (in)
Available To Order: 114 - Quick Shipping in 1-3 Business Days
Lumens:
1600
15.6
Blade Type:
ABS
Width:
66
Canopy Dimensions:
5.91"
Blade Finish:
Weathered Wood
Motor Size:
165 X 30
Fan Speed:
6
Fan Rpm:
118
Category:
Fans
Fan Downrod:
6"
Finish:
Bronze / Dark
Blade Span:
66"
LED
Dimmable?:
Yes
15.6
Blade Type:
ABS
Canopy Dimensions:
5.91"
Blade Finish:
Weathered Wood
Motor Size:
165 X 30
Fan Speed:
Fan Rpm:
118
Category:
Fans
Fan Downrod:
6"
Finish:
Bronze / Dark
Blade Span:
66"