Modern Forms Fans | FR-W2001-66L-OB/BW | Renegade Collection | Bronze / Dark | 66"Ceiling Fan
15.60 (in)
Available To Order: 261 - Quick Shipping in 1-3 Business Days
Rush Order
X
Width:
66
CRI:
90
Style 1:
Collection:
Renegade
Finish:
Bronze / Dark
Material:
Aluminum, ABS Blades, With Acrylic Lens
Canopy Dimensions:
5.91"
Blade Finish:
Barn Wood
Blade Type:
ABS
Fan Rpm:
118
Height:
15.6
Motor Size:
165 X 30
Blade Span:
66"
Fan Downrod:
6"
90
Style 1:
Collection:
Renegade
Finish:
Bronze / Dark
Material:
Canopy Dimensions:
5.91"
Blade Finish:
Barn Wood
Blade Type:
ABS
Fan Rpm:
118
Wet Location
15.6
Motor Size:
165 X 30
Blade Span:
66"
Fan Downrod:
6"