Modern Forms Fans | FR-W2001-66L-27-MB | Renegade Collection | Black | 66"Ceiling Fan
15.60 (in)
Available To Order: 123 - Quick Shipping in 1-3 Business Days
Rush Order
X
Lumens:
1600
Colour Temperature:
2700
Blade Span:
66"
Dimmable?:
Yes
Canopy Dimensions:
5.91"
Finish:
Black
Rated Average Life:
Fan Rpm:
118
Motor Size:
165 X 30
Fan Downrod:
6"
Width:
66
Blade Finish:
Matte Black
Blade Span:
66"
Dimmable?:
Yes
Canopy Dimensions:
5.91"
Finish:
Black
Rated Average Life:
Fan Rpm:
118
Motor Size:
165 X 30
Fan Downrod:
6"