Modern Forms Fans | FR-W1811-70-GH/WG | Aviator 70 Collection | Bronze / Dark | 70"Ceiling Fan
15.00 (in)
Available To Order: 130 - Quick Shipping in 1-3 Business Days
Style 1:
Transitional
Width:
70
Light Bulb Requirement::
Bulbs Not Included
Collection:
Aviator 70
Blade Span:
70"
Height:
15
ABS
Motor Size:
125 X 25
Light Kit:
Adaptable
Fan Control:
Remote
Category:
Fans
Blade Finish:
Weathered Gray
Fan Speed:
Fan Rpm:
104
Canopy Dimensions:
7"
Fan Downrod:
4.5"
Finish:
Bronze / Dark
Product Specifications
Style 1:
Transitional
Light Bulb Requirement::
Bulbs Not Included
Collection:
Aviator 70
Blade Span:
70"
15
ABS
Motor Size:
125 X 25
Light Kit:
Adaptable
Fan Control:
Remote
Category:
Fans
Blade Finish:
Weathered Gray
Fan Speed:
Fan Rpm:
104
Canopy Dimensions:
7"
Fan Downrod:
4.5"