Modern Forms Fans | FR-W1811-70-MB/DK | Aviator 70 Collection | Black | 70"Ceiling Fan
15.00 (in)
Available To Order: 142 - Quick Shipping in 1-3 Business Days
Height:
15
Canopy Dimensions:
7"
Width:
70
Light Bulb Requirement::
Bulbs Not Included
Fan Air Flow:
11779
Style 2:
Transitional
Finish:
Black
Blade Finish:
Distressed Koa
Blade Span:
70"
Fan Mounting System:
Downrod
Fans
Motor Size:
125 X 25
Light Kit:
Adaptable
Collection:
Aviator 70
Fan Downrod:
4.5"
Fan Rpm:
104
Product Specifications
15
Canopy Dimensions:
7"
Light Bulb Requirement::
Bulbs Not Included
Fan Air Flow:
11779
Style 2:
Transitional
Finish:
Black
Blade Finish:
Distressed Koa
Blade Span:
70"
Fan Mounting System:
Downrod
Fans
Motor Size:
125 X 25
Light Kit:
Adaptable
Collection:
Aviator 70
Fan Downrod:
4.5"