Modern Forms Fans | FR-W2006-62L-GH/WW | Zephyr Collection | Bronze / Dark | 62"Ceiling Fan
13.90 (in)
Available To Order: 242 - Quick Shipping in 1-3 Business Days
Width:
62
Material:
Aluminum With Satin Etched Cased Opal Glass
Style 2:
Transitional
Style 1:
Contemporary Modern
Height:
13.9
Blade Type:
Motor Size:
120 X 25
Fan Air Flow:
Finish:
Bronze / Dark
Blade Span:
62"
Canopy Dimensions:
9"
Collection:
Zephyr
Fan Downrod:
8"
Fan Rpm:
123
Blade Finish:
Weathered Wood
Material:
Style 2:
Transitional
Style 1:
Contemporary Modern
13.9
Blade Type:
Motor Size:
120 X 25
Fan Air Flow:
Finish:
Bronze / Dark
Blade Span:
62"
Canopy Dimensions:
9"
Collection:
Zephyr
Fan Downrod:
8"