Modern Forms Fans | FR-W2006-52L-GH/WW | Zephyr Collection | Bronze / Dark | 52"Ceiling Fan
13.90 (in)
Available To Order: 306 - Quick Shipping in 1-3 Business Days
Rush Order
X
Canopy Dimensions:
9"
Colour Temperature:
3000
Width:
52
Height:
13.9
Material:
Aluminum With Satin Etched Cased Opal Glass
Fan Downrod:
8"
Finish:
Bronze / Dark
Motor Size:
125 X 20
Blade Type:
Collection:
Zephyr
Included
Category:
Fans
CRI:
90
Fan Air Flow:
Blade Span:
52"
Fan Rpm:
161
Blade Finish:
Weathered Wood
Canopy Dimensions:
9"
Vendor Rated Waterproof
13.9
Material:
Fan Downrod:
8"
Finish:
Bronze / Dark
Motor Size:
125 X 20
Blade Type:
Collection:
Zephyr
Included
Category:
Fans
CRI:
90
Fan Air Flow:
Blade Span:
52"