Modern Forms Fans | FR-W1910-52-OB | Roboto Collection | Bronze / Dark | 52"Ceiling Fan
12.75 (in)
Available To Order: 213 - Quick Shipping in 1-3 Business Days
Width:
52
Vendor Moisture Protection Rating:
Vendor Rated Waterproof
Light Bulb Requirement::
Bulbs Not Included
Material:
Aluminum Body With ABS Blades
Style 1:
Transitional
Fan Control:
Remote
Fan Rpm:
164
Fan Speed:
6
Blade Span:
52"
Fan Downrod:
6"
Fan Air Flow:
6026
Finish:
Bronze / Dark
Fans
Motor Size:
125 X 20
Canopy Dimensions:
7"
Fan Mounting System:
Downrod
Blade Finish:
Bronze
Collection:
Roboto
Sub Category:
Wet Location
Vendor Rated Waterproof
Light Bulb Requirement::
Bulbs Not Included
Material:
Aluminum Body With ABS Blades
Style 1:
Transitional
Fan Control:
Remote
Fan Rpm:
164
Fan Speed:
Blade Span:
52"
Fan Downrod:
6"
Fan Air Flow:
Finish:
Bronze / Dark
Fans
Motor Size:
125 X 20
Canopy Dimensions:
7"