Modern Forms Fans | FR-W1910-62-OB | Roboto Collection | Bronze / Dark | 62"Ceiling Fan
12.75 (in)
Available To Order: 194 - Quick Shipping in 1-3 Business Days
Rush Order
X
Product Specifications
Material:
Aluminum Body With ABS Blades
Light Bulb Requirement::
Bulbs Not Included
Fan Air Flow:
7757
Blade Finish:
Bronze
Downrod
Fan Speed:
6
Collection:
Roboto
Width:
62
Blade Type:
ABS
Canopy Dimensions:
7"
Finish:
Bronze / Dark
Motor Size:
125 X 20
Fan Downrod:
6"
Fan Rpm:
140
Blade Span:
62"
Product Specifications
Material:
Aluminum Body With ABS Blades
Light Bulb Requirement::
Bulbs Not Included
Fan Air Flow:
Blade Finish:
Bronze
Downrod
Fan Speed:
Collection:
Roboto
Wet Location
Blade Type:
ABS
Canopy Dimensions:
7"
Finish:
Bronze / Dark
Motor Size:
125 X 20
Fan Downrod:
6"
Fan Rpm:
140
Blade Span:
62"