Modern Forms Fans | FR-W2006-52L-MB | Zephyr Collection | Black | 52"Ceiling Fan
13.90 (in)
Available To Order: 436 - Quick Shipping in 1-3 Business Days
Height:
13.9
Width:
52
Collection:
Zephyr
Style 2:
Transitional
Finish:
Black
Material:
Aluminum With Satin Etched Cased Opal Glass
Fan Rpm:
161
Blade Span:
52"
Canopy Dimensions:
9"
Motor Size:
125 X 20
Fan Downrod:
8"
Blade Finish:
Matte Black
Fan Air Flow:
13.9
Collection:
Zephyr
Style 2:
Transitional
Finish:
Black
Material:
Fan Rpm:
161
Blade Span:
52"
Canopy Dimensions:
9"
Motor Size:
125 X 20
Fan Downrod:
8"