Modern Forms Fans | FR-W2001-52L35OBBW | Renegade Collection | Bronze / Dark | 52"Ceiling Fan
15.60 (in)
Available To Order: 170 - Quick Shipping in 1-3 Business Days
Colour Temperature:
3500
Collection:
Renegade
Dimmable?:
Yes
Rated Average Life:
50000
Fan Air Flow:
Width:
52
Canopy Dimensions:
5.91"
Fan Rpm:
166
Motor Size:
165 X 20
Blade Type:
ABS
Fan Downrod:
6"
Blade Span:
52"
Blade Finish:
Barn Wood
Finish:
Bronze / Dark
Renegade
Dimmable?:
Yes
Fan Air Flow:
Canopy Dimensions:
5.91"
Fan Rpm:
166
Motor Size:
165 X 20
Blade Type:
ABS
Fan Downrod:
6"
Blade Span:
52"