Modern Forms Fans | FR-W2001-52L-GH/WW | Renegade Collection | Bronze / Dark | 52"Ceiling Fan
15.60 (in)
Available To Order: 55 - Quick Shipping in 1-3 Business Days
Rush Order
X
Blade Finish:
Weathered Wood
Blade Span:
52"
Motor Size:
165 X 20
Fan Speed:
Rated Average Life:
50000
Colour Temperature:
3000
Module
Dimmable?:
Yes
Width:
52
Fan Downrod:
6"
Fan Rpm:
166
Finish:
Bronze / Dark
Canopy Dimensions:
5.91"
Blade Finish:
Weathered Wood
Blade Span:
52"
Motor Size:
165 X 20
Fan Speed:
Module
Dimmable?:
Yes
Fan Downrod:
6"
Fan Rpm:
166
Finish:
Bronze / Dark
Canopy Dimensions:
5.91"