Modern Forms Fans | FR-W1803-44L-MW | Axis Collection | White | 44"Ceiling Fan
14.80 (in)
Available To Order: 341 - Quick Shipping in 1-3 Business Days
Motor Size:
125 X 20
Rated Average Life:
50000
Finish:
White
Height:
14.8
Fan Downrod:
4.5"
Material:
Aluminum Body With ABS Blades
Fans
Glass:
White
Blade Span:
44"
Width:
44
Dimmable?:
Yes
Style 2:
Canopy Dimensions:
5.91"
Collection:
Axis
Fan Rpm:
200
Blade Finish:
Matte White
Motor Size:
125 X 20
Bulb Base:
14.8
Fan Downrod:
4.5"
Material:
Aluminum Body With ABS Blades
Fans
Glass:
Blade Span:
44"
Yes
Style 2:
Canopy Dimensions:
5.91"