Big Ass Fans | MK-HK4-042406A259F772G10I12S2 | Haiku Collection | White | 52"Ceiling Fan Kit
21.00 (in)
Available To Order: 0 - Quick Shipping in 1-3 Business Days
Rush Order
X
Product Specifications
Voltage:
120 Volt
Style 1:
Contemporary Modern
Lumens:
1770
Width:
52
Collection:
Haiku
Light Source:
LED
Light Kit:
Included
Light Bulb Requirement::
Bulb Type: LED | Light Source: LED
Bulb Type:
LED
Blade Span:
52"
Reverse Air:
Yes
Colour Temperature:
4000
Sub Category:
Ceiling Fans
Fan Speed:
7
Category:
Fans
Finish:
White
Fan Electricity Use:
20
Height:
21
Fan Mounting System:
Universal Mount
Canopy Dimensions:
8.7"
Bulbs Included?:
Blade Type:
Aluminum
Order Minimum:
1
Fan Control:
Optional Wired Wall Control
Fan Downrod:
12"
Product Specifications
Voltage:
120 Volt
Style 1:
Contemporary Modern
Lumens:
Collection:
Haiku
Light Source:
Light Kit:
Included
Light Bulb Requirement::
Bulb Type:
Blade Span:
52"
Reverse Air:
Colour Temperature:
Sub Category:
Ceiling Fans
Fan Speed:
7
Category:
Fans
Finish:
White
Fan Electricity Use:
20
21
Fan Mounting System:
Universal Mount
Canopy Dimensions:
8.7"
Bulbs Included?:
Blade Type:
Aluminum
Order Minimum:
1
Fan Control:
Optional Wired Wall Control
Fan Downrod:
12"