Modern Forms Fans | FR-W2006-62L-MB/DK | Zephyr Collection | Black | 62"Ceiling Fan
13.90 (in)
Available To Order: 499 - Quick Shipping in 1-3 Business Days
Rush Order
X
Height:
13.9
Collection:
Zephyr
Style 2:
Transitional
Canopy Dimensions:
9"
Fan Rpm:
123
Motor Size:
120 X 25
Finish:
Black
Rated Average Life:
50000
Category:
Fans
LED
Fan Air Flow:
Blade Finish:
Distressed Koa
Width:
62
Material:
Aluminum With Satin Etched Cased Opal Glass
Blade Span:
62"
Fan Downrod:
8"
Style 1:
Contemporary Modern
LED Module
13.9
Collection:
Zephyr
Style 2:
Transitional
Canopy Dimensions:
9"
Fan Rpm:
123
Motor Size:
120 X 25
Finish:
Black
Rated Average Life:
Category:
Fans
LED
Fan Air Flow:
Blade Finish:
Distressed Koa
Material:
Blade Span:
62"
Fan Downrod:
8"