Big Ass Fans | MK-HK4-052406A259F259G10I12 | Haiku Collection | White | 60"Ceiling Fan Kit
21.00 (in)
Available To Order: 0 - Quick Shipping in 1-3 Business Days
Height:
21
Light Bulb Requirement::
Bulbs Not Included
Voltage:
120 Volt
Width:
60
Fan Speed:
7
Collection:
Haiku
Finish:
White
Fan Electricity Use:
26
Order Minimum:
1
Reverse Air:
Sub Category:
Ceiling Fans
Fan Control:
Optional Wired Wall Control
Blade Span:
60"
Canopy Dimensions:
8.7"
Fan Downrod:
12"
Blade Type:
Bamboo
Category:
Fans
Fan Mounting System:
Universal Mount
21
Light Bulb Requirement::
Bulbs Not Included
Voltage:
120 Volt
Fan Speed:
7
Collection:
Haiku
Finish:
White
Fan Electricity Use:
26
Order Minimum:
1
Reverse Air:
Sub Category:
Ceiling Fans
Fan Control:
Optional Wired Wall Control
Blade Span:
60"
Canopy Dimensions:
8.7"
Fan Downrod:
12"